شیوه های کسب درآمد از نرم افزارهای معماری در ایران

کسب درآمد از نرم افزارهای معماری

چگونه کسب درآمد از نرم افزار های معماری داشته باشیم

کسب درآمد از نرم افزار های معماری می تواند از درآمدهای پایین تا درآمدهای بالا را به خود اختصاص دهد. این مساله کاملا روشن است و نیاز به طراحان و معماران برای پروژه های مختلف بسیار زیاد است. پس اگر به دنبال کسب درآمد از نرم افزار های معماری هستید، باید حتما شیوه های درست و غلط انجام این کار را بدانید. در ادامه شما را بیشتر با این مسئله آشنا خواهیم کرد. در حال حاضر تعداد افرادی که با نرم افزارهای معماری کسب درآمد می کنند زیاد است اما این ابدا به معنای اشباع این نحوه درآمدزایی نیست. بلکه میدان مناسبی بوجود آمده تا شما توانایی ها و استعدادهایتان را بیشتر به نمایش بگذارید.

 

کسب درآمد از نرم افزارهای معماری

منظور از کسب درآمد از نرم افزار های معماری چیست

نرم افزارهای حوزه معماری محدود به تعداد خاصی نیست. البته کاربرد این نرم افزارها در هر کشوری با دیگری متفاوت است شما شاید با تری دی مکس بتوانید بسیاری از پروژه های داخل کشور را انجام دهید اما در کشوری مانند آمریکا، رویت حرف اول را در طراحی معماری می زند. این مسئله به خاصیت و کاربردهای نرم افزارهای مختلف بر می گردد. در نرم افزار رویت می توان طراحی فاز یک و دو انجام داد، در کنار اینها روز به روز بر قابلیت های آن برای رندرینگ افزوده می شود، کما اینکه اکنون پلاگین های اینسکیپ و تویین موشن را می توان به آن اضافه کرد. اما در عین حال هنوز گوی سبقت در پرزانته و ارائه ی طرح ها و رندرهای با کیفیت با تری دی مکس و وی ری می باشد. از جمله متداول ترین نرم افزارهای معماری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

Revit Architecture

 • رویت: در آماری که از ۵۰ شرکت آمریکایی گرفته شده است،حدود ۷۰ درصدازکاربران ازنرم افزار پرطرفدار رویت استفاده میکردند.

Autocad

 • اتوکد: هنوز هم نرم افزاری برای طراحی دوبعدی به قدرتمندی اتوکد وارد بازار نشده است. این نرم افزار هر سال بر قابلیت هایش افزوده می شود و شما میتوانید ورژن های جدید آن را دانلود و تمام آبجکت ه و دیتیل های مربوطه را از آرچ بوک با کمترین هزینه ها دانلود کنید.

Sketchup

 • اسکچاپ: یکی از نرم افزارهایی که یادگیری آن بسیار راحت است. شاید بعضی ها آن را دمده و قدیمی بدانند اما اسکچاپ در کنار ویری (V-Ray) بسیار قدرتمند است و به راحتی می توان در کسب درآمد از نرم افزار های معماری، مدلینگ های اسکچاپ را برای رندر گرفتن وارد محیط وی ری کرد.

3dsmax

 • تری دی مکس: این محیط کاملا حرفه ای برای طراحی است. این طراحی می تواند یک مبل، میز، آشپزخانه و حتی خانه باشد. البته این امکان وجود دارد که فایل ها سه بعدی اتوکد و رویت را با خروجی های خاص به محیط تری دی مکس وارد کرد.

Rhino

 • راینو: از دیگر نرم افزارهای مشهور و پرکاربرد که برای کارهای منحنی و خاص بسیار مناسب است. امروزه کسب درآمد از نرم افزار های معماری در برخی از شرکت ها مشروط به تسلط بر راینو می باشد.

grasshopper

 • گرس هاپر: مدت زیادی از عمر این نرم افزار نمی گذرد اما بسیاری از شرکت های بزرگ از آن در طراحی پروژه های خود و برای کسب درآمد از نرم افزار های معماری استفاده می کنند.

unreal engine

 • آنریل انجین: دیگر نرم افزاری که هم برای گیم، بازی و معماری از آن استفاده می شود. شما به راحتی می توانید فایل های سه بعدی خود را وارد این محیط کنید و انیمیشن ها و متریال های بسیار زیبا و واقعی به آنها بدهید.

Lumion

 • لومیون: نام این نرم افزار حرفه ای برای رندر و انیمیشن را زیاد شنیده اید. نرم افزاری که بسیار در بازار کار خاطرخواه دارد و به راحتی نمی توان از کسب درآمد از نرم افزار های معماری همچون لومیون دست خالی بیرون رفت. کیفیت رندر ها و انیمیشن های آن بالاست و شرکت های مختلف، هزنیه ی زیادی را بابت آن پرداخت خواهند کرد.

 • در کنار اینها برای کسب درآمد از نرم افزار های معماری از دیگر نرم افزارهای طراحی و گرافیک مانند فتوشاپ، افتر افکت، ایلوستریتور و غیره نیز برای پست پروداکشن یه کار می رود. برای همین برای کسب درآمد از نرم افزار های معماری بهتر است حتما بر نرم افزار قدرتمند فتوشاپ تسلط داشته باشید.

 

کسب درآمد از نرم افزارهای معماری

راه های غلط کسب درآمد از نرم افزار های معماری

باز با این وجود افرادی که به دنبال کسب درآمد از نرم افزار های معماری هستند، آن را مقداری سخت و یا کم درآمد تلقی می کنند. دلیل آن تنها راههای غلط کسب درآمد از نرم افزار های معماری است که به شما خواهیم گفت:

 • کیفیت کار پایین: کیفیت کارهایی که ارائه می دهید باید حتما بالا باشد. در بازار کار تنها به شرطی از ایده های شما حمایت می کنند که آن را با کیفیت زیادی پرزانته کرده باشید.  برای همین با فتوشاپ می توانید بسیاری از جلوه های نور، سایه روشن ها و حالت های گرافیکی را اصلاح کنید.

 

 • سرعت کار بالا: از کند کار کردن بپرهیزید. اگر می خواهید در کسب درآمد از نرم افزار های معماری موفقیت حاصل کنید باید سرعت عمل داشته باشید. بر روی مسائلی که کارفرما دوست دارد، مانور بدهید تا نظرش را جلب کنید.

 

 • سیستم خوبی خریداری کنید: یک سیستم خوب می تواند بسیار در سرعت عمل و کیفیت کار شما تاثیرگذار باشد. قرار نیست حتما سیستم های شما فوق حرفه ای باشند. برای کسب درآمد از نرم افزار های معماری حتما باید آموزش های دقیق و تخصصی نرم افزارها را دیده باشید. در این زمینه نیز می توانید با مشاوران ما در آرچ بوک در ارتباط باشید تا به بهترین شیوه شما را راهنمایی کنید.

 

 • ارزان کار نکنید: این مسئله خیلی مهم است. متاسفانه جامعه معماران قدر خود را نمی دانند. شما برای هر پروژه ای ساعتها و روزها در حال مدلسازی و رندرینگ هستید، پس حق خودتان که مورد توافق همه است را دریافت کنید تا کسب درآمد از نرم افزار های معماری برایتان شیرین و پرسود باشد. این حق شماست. البته این اصلا به معنای هزینه های بالا گرفتن نیست. انصاف باید وجود داشته باشد، نه کم و نه زیاد.

در کنار اینها خود را با آبجکت ها و پلاگین های جدید، به روز کنید. کارفرماها از طرح ها و شیوه های جدید حمایت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راههای کسب درآمد از نرم افزار های معماری می توانید با کارشناسان ما، مشاوره های رایگان داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان